Infrás piszoár öblítő megoldások
Egyedi vizelde öblítő
Az infrás vizelde öblítők működésüket tekintve reflexiós elven dolgoznak. Ami annyit jelent, hogy az infraadó által kibocsátott infrafény a használó ruházatáról verődik vissza és a reflexió vagyis a visszaverődés hatására jut vissza az infrafény a vevő eszközbe. Az ilyen típusú piszoár öblítő rendszerek fontos beállítási paramétere az érzékenység. A használók nagyon eltérő színű , textúrájú ruházatban és nem azonos távolságban állnak a piszoár előtt. A ruházatok fényvisszaverő képessége nagyon eltérő, nem mindegy, hogy fehér vagy fekete színű vagy pl. kötött pulóverben áll a használó a piszoár előtt. Tehát az érzékenységet úgy kell beállítani, hogy az infrafény mindenképpen visszaérjen a vevő eszközhöz, de az mindenképpen kisebb legyen attól, hogy a szemben lévő általában világos színű falról ne történhessen reflexió. Másik nagyon fontos, hogy az piszoár öblítő ne reagáljon az előtte elhaladó forgalomra, ezért szükséges figyelni, hogy a használó mennyi ideig tartózkodik a piszoár előtt, eközben az elektronika impulzus módban több cikluson keresztül bocsát ki infrafényt és csak a megfelelő számú visszaverődés esetén dönt a paraméterben megadott vagy a körülmények által meghatározott idejű öblítésről. Egyedi vizelde öblítő esetében az öblítés mindig a használó távozását követően történik. Egyedi piszoárokat ne telepítsünk egymással szembe ha infrás egyedi vizelde öblítőt szeretnénk használni, mivel a szemben lévő eszközök összeláthatnak, azaz a vevő eszközök láthatják a szemben lévő adó eszközt, így működési zavarok állhatnak elő annak ellenére, hogy az érzékenységet a lehető legprecízebben próbáltuk beállítani.

Az infa adó- és vevő eszközök előtt minden esetben egy, az infafényt minimális veszteséggel átengedő előtét ablak van, melynek feladata a zavaró fények kiszűrése és az eszközök védelme. Mivel az adó-vevő eszközök és az infraablak egy optikai rendszert képeznek, fontos, hogy az ablak kívülről ne karcolódjon. Karcos felületről az infrafény visszaverődik és a piszoár öblítő működésében zavarok állhatnak elő.
Amikor a körülmények által meghatározott öblítési időről beszélünk, akkor az „okos” vagyis víztakarékos egyedi vizelde öblítőre gondolunk, ahol a piszoár öblítő rugalmasan alkalmazkodik a forgalomból adódó használati körülményekhez. A piszoár öblítő szabályozza a víz átfolyását, így a dinamikus nyomásváltozásoktól független az átbocsátott víz mennyisége, valamint a működtető szoftver a forgalomhoz illeszti az öblítés gyakoriságát és idejét. Az „okos” vagy víztakarékos piszoár öblítők környezetkímélők mert csak a szükséges és elégséges vízmennyiséget használják, karbantartást nem igényelnek. Ezen paraméterek és a vízmentes piszoárok üzemeltetési körülményeinek ismerete alapján kimondható, hogy az „okos” víztakarékos egyedi piszoár öblítők alacsony üzemeltetési költségűek, üzembiztosak, folyamatosan szagmentesek, higiénikusak és hosszú élettartamúak. Üzemben tartása szemben a vízmentes piszoárral nem igényel napi extra odafigyelést, így extra munkaköltséget sem, nem kell a forgalmat figyelni és annak függvényében a szifonbetét cserére koncentrálni, nem kell raktáron tartani extra, csak a vízmentes piszoárhoz használható szifonbetétet, kemikáliát.
Csoportos vizelde öblítő
Abban az esetben ha egy sorban több piszoár van telepítve, vagy sorpiszoár kerül beépítésre és a két szemben lévő fal távolsága nem nagyobb 5 méternél, akkor lehetőség van csoportos vizelde öblítő alkalmazására. Ekkor maga az öblítő rendszer általában több egységből áll. Az egyik oldalfalon van az infrafény fókuszálását ellátó optikai egységgel kiegészített infrafény adó-vevő elektronikai egység, vele szemben lévő oldalfalra, az infrafény optikai tengelyének középpontjába van telepítve az infrafényt fókuszálva visszaverő prizma. Ebben az esetben a szelepegység, amely az öblítést végzi az elektronikától külön válik és a szelep méretezésénél, kiválasztásánál figyelembe kell venni az egyidejű öblítésből adódó szükséges víz mennyiségét. Csoportos öblítésnél az egyenletes öblítés érdekében piszoáronként, vagy öblítő fejenként szabályozással ki kell egyenlíteni a víznyomás különbségéből adódó öblítővíz mennyiség különbségét.

Csoportos infrás piszoár öblítő működési módja eltérő az egyedi öblítőhöz képest. Amikor nincs használó a piszoárok / sorpiszoárok előtt, akkor a fényvisszaverő prizmáról az infrafény visszajut a vevő egységbe. Ha azonban bárhol a piszoárok előtt megáll egy használó, akkor az infrafény a ruházatról már nem párhuzamosan verődik vissza, így az már nem jut el a vevő egységbe. Az elektronika érzékeli ezt, megindul az öblítés és mindaddig folytatódik amíg valaki a piszoár előtt áll, majd távozáskor, azaz ha senki nem áll az infrafény útjában az öblítés automatikusan leáll. Csoportos vizelde öblítő alkalmazása olyan esetben célszerű amikor a használók nagy számban egyszerre használják a piszoárokat Pl. előadások szünetében.
Hőérzékelős, termikus és láthatatlan automata piszoár öblítő
Olyan esetekben amikor az esetleges vandalizmusból adódó károkat el akarjuk kerülni, úgy a hőérzékelős piszoár öblítő a megoldás. A vezérlő elektronika, a mennyiségszabályozó és a mágnesszelep a piszoár mögött vagy a szervíztérben nyer elhelyezést. Maga a hőérzékelő a szifonba van beépítve, a vezérlő elektronika folyamatosan méri az abban lévő folyadék hőmérsékletét. Amikor a folyadék hőmérsékletben gyors változás következik be, azaz használják a piszoárt, megindul az öblítés a paraméterben megadott ideig.
Radaros, láthatatlan automata piszoár öblítő
Hasonlóan a termikus piszoár öblítőhöz a radaros piszoár öblítési megoldás is láthatatlan felszerelést tesz lehetővé. A radar érzékelőt a kerámia piszoár mögé tudjuk elhelyezni. Rozsdamentes egyedi piszoárok esetében ez a módszer nem alkalmazható. Rozsdamentes sorpiszoárok esetében a radarérzékelőt elkülönülten a mennyezet közelébe kell szerelni, itt viszont figyelembe kell venni, hogy a radar rendszer lényegében mozgásérzékelő, így az vezérlő elektronikának kell az öblítési gyakoriságot felügyelni és lehetőleg minden felesleges öblítést elkerülni.
Kapacitív piszoár öblítő
A kapacitív érzékelővel működő vizelde öblítő nem működik automatikusan, a kéz közelítésére érintésmentes, higiénikus és jól kézbentartható időzítésű öblítést biztosít. Bekapcsolást követően a rendszer leméri a környezetből adódó kapacitás értékét, amikor a kezünket a piktogrammal jelzett érzékelő felé közelítjük ezzel megváltoztatjuk az elektronika környezetének kapacitás értékét, ennek hatására a paraméterben meghatározott ideig öblít a rendszer.
Az infrás piszoár öblítővel szemben, amelynek érzékelési rendszere lényegében egy optikai rendszer, a kapacitív vizelde öblítő érzékelői vandálbiztosnak számítanak, mivel az esetleges felületi sérülés a működésében nem okoz zavart.