Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Infrafűtés, infra hősugárzók működése

Infrafűtés, infra hősugárzók működése

Az infravörös sugárzás számtalan területen eredményezett technológiai fejlődést.  Az infravörös sugárzás 6-10 µm-es hullámhosszú tartománya amely alkalmazást nyert az infra hősugárzókban, amely elektromágneses sugárzás a tárgyak testek felületén jó hatásfokkal fejtik ki hatásukat. Ebből a tulajdonságából adódóan az infra fűtőtestek, infra hősugárzók kültéren és beltéren egyaránt használhatók.

A legjobb hatásfok akkor érhető el  ha az infravörös sugarak merőlegesen esnek  a felületre, ahogy ez a napsugarak esetében is az egyenlítő mentén is történik.

Beltéri infrafűtés alkalmazása esetén  a padló és a mennyezet hőmérséklet különbsége 2-3 C⁰,  míg egy hagyományos fűtési rendszerekben ez az érték jóval nagyobb lehet. A kis hőmérséklet különbség a tárgyakról, testekről visszaverődő hősugárzásnak köszönhető,  az infra hősugárzók nem idéznek elő intenzív légmozgást a helyiségen belül, így nem kavarja fel a port.

 A fűtési teljesítmény meghatározásakor természetesen a fűtendő helyiségek hővesztesége és a fűtendő légköbméter határozza meg. Az egyenletes hőeloszlás következtében az infrafűtés, azaz az infra hősugárzók alkalmazása mindenképpen energia megtakarítással jár, a helyiség hőmérséklete alacsonyabban tartható, üzemeltetése gazdaságos.

Kültéri infrafűtés esetében, így pl. a teraszok, éttermek kiülő teraszai, melegedők, dohányzó helyek... azt használjuk ki, hogy az irányított infrasugarak nem melegítik a levegőt sem a környezetet, így a légmozgás sem téríti el azt, az infrasugárzás melegét közvetítő közeg nélkül a testünkön érzékeljük. A fűtés hatékonysága magas, így az infra hősugárzók jó alternatívát kínálnak a kültéri egységek melegen tartására.

Az infravörös sugárzás a testünk mély rétegeibe hatolva melegítenek fel, ennek pedig több, az egészségre is ható jótékony hatása is ismert,így például az immunerősítés, izomlazítás...