Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Krómozott felületek karbantartása, tisztítása

Krómozott felületek karbantartása, tisztítása

Annak érdekében, hogy a krómozott felületek hosszú ideig esztétikusak és hosszú ideig eredeti fényükben csillogjanak, óvni kell azokat a külső fizikai sérülésektől, karcolásoktól és olyan környezeti hatásoktól, amelyek a króm felületet károsíthatják

Gondozzuk és óvjuk csaptelepeinket, hogy azok sokáig eredeti fényükben szolgálhassanak!

A tisztítószerek, vegyszerek, szappanmaradékok és egyéb vegyi anyagok lerakódását meg kell akadályozni. Külön fel kell hívni a figyelmet a termálvizek ásványi anyag tartalmára, amely a földrajzi elhelyezkedéstől függően igen változatos lehet. Megállapítható, hogy a kőzetrétegeken történő áthaladás során felvett ásványi anyagoktól függ, hogy a krómozott felületeket milyen módon károsíthatja a termálvíz. Itt fontos megemlíteni a szulfidokat.  A szulfidok, kénes gőzök, például a kén-dioxid (SO2) vagy a hidrogén-szulfid (H₂S), káros hatással lehetnek a krómozott felületekre. A króm egy védő oxidréteget képez a felületen, amely ellenáll a korróziónak. Azonban a szulfidok, különösen magasabb koncentrációban és hosszú távon, megtámadhatják ezt a védőréteget és korróziót okoznak.

Krómozott felületek karbantartása, tisztítása

A szulfidok hatásai a krómozott felületekre:

  • Korrózió: A szulfidok reakcióba léphetnek a króm oxidréteggel, ami a réteg lebomlásához és a króm korróziójához vezethet. Ez a folyamat különösen akkor gyorsul fel, ha a felület nedves vagy párás környezetben van.
  • Elszíneződés: A szulfidok hatására a krómozott felület elszíneződhet, sötétebbé vagy foltossá válhat.
  • Repedezés: A korrózió gyengítheti a krómozott felületet, ami repedezéshez vezethet.

Ebből kiindulva, a krómozott felület rendszeres tisztításáról gondoskodni kell, az alábbiak figyelembe vételével és betartásával:

  • Rendszeresen szükséges tisztítani és karbantartani a krómozott felületeket, hogy eltávolítsuk az üzemelés során letapadó, a felületre rakódó szennyeződéseket és az esetleges kénes gőzök által okozott lerakódásokat. A tisztítás során használjunk enyhe, nem szemcsés tisztítószereket, így pl. mosogatószer, citromsav tartalmú szaniter tisztítószer (Pl. Dodacid), citrom, ecet, meleg ecet a makacs szennyeződések eltávolításához!
  • Kerülni kell a dörzsölést, az agresszív súrolószereket, vegyszereket (sósav, kénsav, salétromsav) használatát, szárazra törléshez használjunk, karcmentes szivacsot vagy mikroszálas törlőkendőt!
  • Krómozott felületekre védőbevonatot lehet felvinni, ami lehet színtelen lakk. Természetesen ez a megoldás ott jöhet számításban, ahol a krómozott felületek folyamatosan ki vannak téve a szulfidok káros hatásainak!