SPM ütközéshárító rendszerek

Miért is olyan fontos a falvédelem? Lássunk egy kórházi folyosót!
Egy védelem nélküli kórházi folyosón a falakat számtalan sérülés éri, legyen szó letámasztott berendezésekről, nekigurított betegszállító eszközökről, ágyakról, kerekes székekről, stb. Az ilyen módon szennyezett és sérült falak tisztántartása és helyreállítása jelentős többletköltséget jelentenek az intézmény számára. A megoldás: egy vagy két sávban felszerelt, folyamatos védelmet biztosító, nagy ütközésállóságú falvédő rendszer. (Linea Punch, Impact 60, Impact 200)
Szintén fontos szerepe lehet a kapaszkodókkal egybeépített ütközéshárítóknak. (Performer 2, Starline, Escort). Ezek a termékek nem csak a falfelület épségét hivatottak megőrizni, de összefüggő kapaszkodási lehetőséget is biztosítanak a mozgásukban korlátozott, sérült vagy idős emberek számára. Anyagukból és szerkezeti kialakításukból adódóan, az SPM kapaszkodók lehetővé teszik az egyszerű és gyors tisztítást, ezzel is hozzájárulva a baktériumoktól mentes, biztonságos környezethez.
A sík falfelületek sarkokban végződnek, amelyek még inkább ütközések „áldozatai lehetnek”. Ezek kivédésére szolgálnak a falsíkra szerelhető sarokélvédők (Capcorn, Cornea, Linea Flex, Protecta 2, Profila 50). A sarokélvédők típustól függően csavaros, vagy ragasztásos rögzítéssel kerülnek a helyükre.
A folyamatos falvédelem feltételezi a folyosókat, helyiségeket több darabra tagoló nyílászárók védelmét is, mert hiába óvjuk a szépen festett/csempézett falakat, miközben az ajtók rendszeresen ütéseknek, horzsolásoknak vannak kitéve. Az ilyen behatások ellen biztosítanak védelmet az ütközéshárító PVC sávok (Decochoc, Decoclean, Contact 200) melyek falra és ajtóra egyaránt felhelyezhetők, formára vághatók így nem csak tartós és biztonságos környezetet, de dekoratív megjelenést is biztosítanak folyosókon, kórtermekben, stb. Az oldószermentes akril ragasztó pedig környezetre ártalmatlan, biztonságos rögzítést tesz lehetővé.
A fent felsorolt megoldások természetesen nem kizárólag egészségügyi intézményekben alkalmazhatók, sőt! A felhasználási területek száma szinte végtelen.
Speciális fal-, élvédő-, és saroktakaró rendszerek
Standard, Gyors, Tisztatéri és Moduláris rendszerek

Ütközéshárító profilok igény szerint

Raktári és ipari ütközésvédelem
A raktári, ipari ütközésvédelem alkalmazásának megfontolandó szempontjai:
A raktári ütközésvédelem egy invesztíció, de hosszútávon jelentős költségmegtakarítást eredményez avval, hogy az esetleges ütközéskor az ütközési energia szétoszlik a PVC alapú rugalmas raktárakra, pari üzemekre kifejlesztett speciális ütközésvédelmi rendszeren, így egyrészt nem sérül az ütközésvédő rögzítési rendszere, másrészt pedig megóvja a raktári berendezéseket, a rakodó és anyagszállító járműveket vagy magát az épületet. Nem utolsó sorban a rugalmas PVC raktári ütközésvédelmi rendszer csökkenti a balesetveszélyt. Színével figyelemfelkeltő így alkalmazása az állagmegóváson túl munkvédelmi szempontból is fontos.
A PVC alapanyagú raktári ütközésvédelem legfontosabb előnyei:
- könnyű tisztíthatóság, sérülésmentes, anyagában színezett, rugalmas, ütközési energiát elnyel (absorber), gyors installáció, helytakarékos, moduláris rendszer, élelmiszeriparban is alkalmazható, költségmegtakarítás, hosszú élettartam